Herbata i Hale Targowe

Zima - nawet tej z niewielką ilością śniegu, to dobry okres na oddanie się przyjemności wieczornym degustacjom rozmaitych mieszanek aromatycznych herbat z różnych regionów świata. Herbata to napój znany od tysięcy lat, zdrowy i poprawiających nastrój, dodający energii (herbata biała lub zielona krótko zaparzana) oraz odpowiednio zaparzony, uspakaja, pozwala na lepszy, zdrowszy sen.  Tradycje konfekcjonowania herbat w Gdyni, sięgają początków powstania portu morskiego. Po wojnie największym producentem (import, dystrybucja,konfekcja) było PHW POSTI, z siedzibą i magazynami na ulicy Polskiej, które wprowadziło po raz pierwszy do sklepów herbatę w torebkach tzw. ekspresową. Marynarze ze statków przywozili prosto na halę i plac targowy m.in. hibiskus z Dalekiego Wschodu. 

Akcenty herbaciane na halach miejskich:

 

  • Na Hali Łukowej w sklepie Szafran Box 36 u Pani Bożeny Samburskiej, można znaleźć pełny wybór, świeżych, armomatycznych mieszanek szlachetnych herbat liściastych. 
  • Ważne - herbat można zawsze spróbować na miejscu a przy okazji uzyskać za darmo jeden tajnych przepisów na ich niekonwencjonalne zaparzanie.  
  • Ponadto pokazy parzenia herbat z całego świata, różnych smaków - odbywają się cyklicznie na stoisku, warto dopytać się o najbliższe terminy.