II Dzień Kreatywny Hal Targowych

"Dzień Kreatywny Miejskich Hal Targowych"

13 maja  Miejskie Hale Targowe zapraszają na drugą edycję wydarzenia pt. "Dzień Kreatywny"

Pierwsza edycja skupiona głównie na modzie (zorganizowana w grudniu 2016 r.) cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, przyciągając zarówno twórców, projektantów, jak i licznych pasjonatów  kreatywnych aktywności. 

  • Co nas czeka podczas drugiej edycji?

Program stale się poszerza o nowe elementy, jednak niewątpliwie największą atrakcją będzie  możliwość bezpłatnego uczestniczenia w specjalnie przygotowanych na tę okazję warsztatach kreatywnych oraz w spacerze „Szlakiem kreatywnych wytwórców gdyńskich”. Głównym miejscem działań w ramach "Dnia Kreatywnego", będzie modernistyczna Hala Łukowa, choć część działań – takich jak spacer, będzie prowadzona także w otwartej przestrzeni Śródmieścia Gdyni.

Szczegółowy program:

9.30 – 11.30 Warsztaty Kreatywne (otwarte, bezpłatne)

 

  • Olga Obst – tematyka warsztatów Raw Fashion
  • Lilki Szpilki - projektowanie i wykonywanie poszew na poduszki, zastosowanie różnych materiałów, faktur, patentów koncepcji łączenia. 
  • Siostry Szyją - uczestnicy w trakcie warsztatów przygotują unikatowe lniane worki na chleb i plecaki – worki, a wykorzystanym materiałem będzie naturalny len.

9.30 – 13.30 – Loteryjka Kreatywna

Wystarczy zrobić zakupy za min. 50 zł, zachować paragon (liczy się także suma kilku paragonów) oraz wypełnić krótką ankietę na stoisku loteryjki przy wejściu do Hali Łukowej. Każdy los wygrywa, a nagrodami będą między innymi gadżety Miejskich Hal Targowych oraz dzieła gdyńskich firm kreatywnych

start 11.45 - Spacer „Szlakiem kreatywnych wytwórców gdyńskich”

Zbiórka przy głównym wejściu do Hali Łukowej – pod zegarem

Odwiedzimy już bardzo dobrze znane pracownie takie jak np. Mana Mana ale także na naszej mapie znajdą się zupełnie jak dotąd zamknięte dla naszych oczu pracownie np. UNDA – gdzie wysłuchamy ciekawej prelekcji właściciela marki. Odwiedzimy także kawiarnię KOFEINA, gdzie poznamy technikę parzenia najlepszej kawy i obejrzymy piękną wystawę. Kolejnym przystankiem będzie najbardziej „oblegany” fryzjer męski w Gdyni, do którego na wizytę czeka się nawet do 90 dni, uchyli nam rąbka tajemnicy swojego kunsztu. Następnie udamy się do pracowni Misstery, gdzie Pani Beata Kołodziejska tworzy wyjątkowe nakrycia głowy a także pracownię Pani Marty Misiury, gdzie w sposób unikalny na skalę kraju wytapiane są postaci ze szkła.

W drodze nie zabraknie pięknych i barwnych opowieści o Gdyni oraz o innych kreatywnych wytwórcach, działających teraz jak i w przeszłości…..i kto wie, kto jeszcze otworzy przed nami swoje drzwi.

 Spacer współprowadzi Arkadiusz Brzęczek – pasjonata i miłośnik Gdyni.