POKAZY KULINARNE NA HALACH TARGOWYCH

Hale Targowe to tętniące życiem oraz mieniące się wielobarwną mozaiką kolorów miejsce codziennych oraz specjalnych zakupów, w tym najczęściej warzyw, owoców, miodów, świeżego mięsa i ryb, nabiału, a także stosowanych w kuchni ziół i przypraw.

  • Jakość oraz różnorodność oferty, to bez wątpienia główne atuty zakupów na halach.
  • Szefowie kuchni restauracji Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni, często sami, osobiście wizytują Hale i dokonują wyboru, selekcji produktów, które wykorzystują w menu.
  • Kucharze oraz blogerzy prezentują pomysły na wykorzystanie sezonowych produktów podczas pokazów kulinarnych połączonych z degustacją.
  • Wydarzenia: Pokazy Kulinarne – Targowisko Smaków, Śniadanie Mistrzów, Śniadanie Mistrzów – edycja blogerska, pokazy przy okazji I, II i III Święta Hal Targowych.

Restauracje, które gościliśmy na Halach Targowych podczas pokazów kulinarnych połączonych z degustacją:

  • Malika
  • COCO
  • Biały Królik
  • TRIO
  • W ogrodach
  • Kapitan Cook
  • Mała Ukraina
  • Pieterwas Krew i Woda
  • Feede Bistro
  • Białe Wino i Owoce
  • El Greco
  • Główna Osobowa
  • Karczma Borowej Ciotki
  • Trafik
  • Tutta Mia
  • Cyganeria

 Blogerki kulinarne:

Przy okazji cyklu Śniadanie Mistrzów oraz I i II Święta Hal Targowych gościliśmy także gdyńskich sportowców, aktorów, podróżników, między innymi:

  • Przemysław Słowikowski - najszybszy Polak - sprinter WKS "Flota" Gdynia 
  • Maciej Grabowski - Pierwszy polski żeglarz, który w jednym sezonie (2012) zdobył złote medale Mistrzostw Polski w dwóch różnych klasach olimpijskich: Laser i Star. Akademicki Mistrz Świata. Olimpijczyk z Sydney 2000, Aten 2004, Pekinu 2008. Ambasador programu Gdynia na Fali (Ambasador Gdyńskiego Żeglarstwa) – nominowany przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.
  • Piłkarki ręczne zespołu Vistal Gdynia
  • Koszykarki zespołu Basket Gdynia
  • Koszykarze zespołu Asseco Gdynia
  • Gdyńskie Gimnastyczki Artystyczne - mistrzynie Polski
  • Mistrzyni Europy Bikini Fitness, Mistrzyni i Wicemistrzyni w Fitness Soft, a także tancerka Cheerleaders Gdynia oraz trener personalny. 
  • Kuba Jakubczyk - znany trójmiejski himalaista, dziennikarz, wykładowca, zdobywca sześciu z siedmiu szczytów Korony Ziemi, trener judo, żeglarstwa, narciarstwa i wspinaczki.
  • Diana Volkhowa - finalistka Masterchefa, kulinarna celebrytka
  • Gabriel Oleszek – kapitan żeglugi wielkiej, pisarz
  • Katarzyna Figura – aktorka
  • Zofia Czerwińska – aktorka
  • Tomasz Więcek - aktor
  • Rafał Ostrowski - solista Teatru Muzycznego, aktor