Nowi Kupcy Hal Targowych

      Odwiedzając hale targowe, od jakiegoś czasu można zauważyć, że hala płaska staje się atrakcyjną przestrzenią biznesową dla przedsiębiorczych, młodych kupców. Do tej pory powstało tam kilka nowych stoisk z kulinariami, które z pewnością urozmaiciły ofertę handlową hal.

Kreatywność kupców w podejściu do oferty asortymentu sprawia, że do stałego grona klientów hal dołączają również nowi.

I tak na przykład chleb na zakwasie ze stoiska „Naturalne pieczywo i wyroby”, można spróbować w gdyńskiej restauracji "Bliżej". Po kambuchę na zielonej herbacie  od Zakwasowni chętnie sięgają młodzi klienci oraz fani najnowszych trendów kulinarnych. Półki sklepu "Hale Lokalnie"  uginają się pod ciężarem przetworów, których receptury to misterne połączenie lokalnego wyrobu ze smakami z różnych zakątków świata kuchni streetfood. Importowane, greckie specjały stoiska „Ser jest Ser” stanowią obecnie jedyny na halach oraz w okolicy oryginalny asortyment. Wyroby zachęcają nie tylko swoją estetyczną i prostą formą. To królestwo dla koneserów smaku oraz raj dla klienta poszukującego produktu dobrej jakości.

     Odnosi się wrażenie, że nowo otwarte stanowiska kupieckie idealnie wpisują się w historię działalności i tożsamość gdyńskich Hal Targowych. Otwartość  i pionierskie podejście w biznesie kolejnego pokolenia kupców są nierozerwalną częścią symboliki gdyńskiego „okna na świat” - jako witryny sklepowej towarów rozmaitych i oryginalnych, sprowadzanych tu kiedyś przez marynarzy  i turystów.

 

 

 

 

 

Na zdjęciu oferta stoiska "Hale Lokalnie":

  • wątróbka z dorsza z Jastarni w designerskim opakowaniu
  • rzemieślniczy chleb z Orłowa ze złotym lnem i nasionami
  • ser kozi z pokrzywą i ser krowi wędzony - sprowadzane z lokalnych manufaktur
  • sos vinegret z mango, odpowiedni dla wegan