"Szafran" - aromatów czar z Hali Łukowej

Herbaty, kawy, przyprawy oraz czekoladowe słodkości

"Szafran" - stoisko nr 36 na Halach, które wielu osobom kojarzy się ze świętami oraz magicznymi aromatami. Pani Bożena Samburska od lat sprowadza na Hale najlepszej jakości asortyment kaw, herbat, soków czy niedostępnych na polskim rynku marek marcepanów, gum do żucia, czekolad oraz czekoladowych specjałów. Wszystkie produkty są najwyższej jakości, niektóre zalecane są nawet przez lekarzy jak np. kakao Ovomaltine wzbogacone witaminami, wapnem, żelazem i mikroelementami o właściwościach wzmacniających pracę serca oraz regenerujących organizm.

Stoisko ma dla wielu niezwykle sentymentalny charakter nie tylko ze względu na okres świąt Wielkiej Nocy czy Bożego Narodzenia, ale także przez produkty, które kojarzą się pokoleniom lat 70-80. z magicznym, trudno dostępnym wówczas asortymentem słodyczy przywożonych na Halę przez gdyńskich marynarzy albo wysyłanych w paczkach do Polski od krewnych emigrantów.

Tradycyjnymi hitami stoiska są gumy do żucia, w tym "kulki", gumy ze "strzałką", a także wielosmakowe batony marcepanowe. Najnowsze hity "Szafranu" to kawa zielona, herbata z owocami goi oraz amerykańska Yerba Mate.

Opowieści Pani Bożeny - także w zakładce "opowieści kupców i klientów".