Konkurs fotograficzny „Zakupy z ludzką twarzą”

"Zakupy z ludzką twarzą" to hasło, które najlepiej oddaje charakter zakupów i handlu w historycznym kompleksie miejskich Hal Targowych przy ulicy Wójta Radtkego 36/40 w Gdyni. W odróżnieniu od wielkich centrów handlowych, czy samoobsługowych marketów, na tradycyjnych halach i targowiskach mamy bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, często nawiązujemy rozmowę, możemy np. zapytać się o interesujące nas produkty, czy zasięgnąć bezpłatnej porady kulinarnej.

Konkurs "Zakupy z ludzką twarzą" cieszy się dużą popularnością. Do tej pory odbyło się pięć edycji wydarzenia. Poziom nadsyłanych prac fotograficznych z każdym rokiem jest coraz wyższy. Profesjonalizm uczestników w podejściu do tematu staje się inspiracją do tego, by spojrzeć na gdyńskie hale targowe oraz ich dziedzictwo kulturowe w nowatorski, wielowątkowy sposób.

Celem konkursu jest promocja obiektu, w tym wyróżnienie miejsca przez osobowość samych kupców czy działających tu od lat rzemieślników. Równie ważnym aspektem jest wizerunkowe przedstawienie, w tym kreatywna realizacja tematu, w tym także placu targowego, hal rybnych, a więc prac prezentujących handel na hali, zakupy w bliskiej relacji z kupcem - sprzedawcą, a także bryłę i detal samego budynku.
Ważną cechą oceny prac jest pomysł artystyczny lub/i koncept reporterski, spójność, kompozycja prac oraz zgodność z tematem.

Kategorie prac, które najsłuszniej oddają założenia konkursowe:

A. Foto Portrety Kupców -  najlepsze zdjęcie portretowe - lub seria portretów kupców z hal targowych w Gdyni
B. Zakupy z ludzką twarzą - zdjęcia handlu, momentu zakupu, rozmów z kupcami, sprzedawcami.
C. Fotoreportaż z wydarzenia” – zdjęcia z wydarzeń kulturalnych, które cyklicznie odbywają się na halach targowych. Najczęściej jest to event Święto Hal Targowych.


W każdej kategorii przyznawana jest I nagroda oraz wyróżnienia. Konkursowe prace są prezentowane na tradycyjnej wystawie pokonkursowej w Hali Łukowej, która poprzedzona jest wernisażem.

Informacje o konkursie i laureatach dostępne są na stronie facebooka Hal Targowych oraz na stronie www, w zakładce Aktualności.

Regulamin konkursu: 

arg.gdynia.pl/do_pobrania.html