Wiosenny Dzień Kreatywny

Zapraszamy na wiosenny „Dzień Kreatywny” 2022! Tematem przewodnim wiosennego Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni będą warsztaty skupione wokół sztuki reportażu, wywiadu oraz pisania.  Jak pisać, by inni chcieli nas czytać? Jak zadawać pytania, aby uzyskać odpowiedzi? Jak zrobić dobre zdjęcie reportażowe?  O swoim warsztacie opowiedzą zaproszeni goście.

Warsztat reportażu z Aleksandrą Boćkowską (10.00- 12.30)

Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Boćkowską w ramach wiosennego Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!

Czas: 26 marca 2022; 10.00- 12.30

Start: podziemie pod Halą Płaską - alejka Halo Kultura, box. 320

Prowadzenie: Aleksandra Boćkowska

Aleksandra Boćkowska – dziennikarka i autorka książek. Współpracuje m.in
z „Dwutygodnikem”, „Wysokimi Obcasami Extra” i „Vogue”. Napisała trzy reporterskie książki: „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL”, „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL” i „Można wybierać. 4 czerwca 1989”.

Udział bezpłatny. 

Aleksandra Boćkowska opowie, jak szukać tematów do reportażu, jak zbierać materiał i, przede wszystkim, po co. Poradzi też – na przykładach – jak pisać, by tekst był zrozumiały i wciągający.

ZAPISY: https://app.evenea.pl/event/warszatreportazu/

 

Warsztat prowadzenia wywiadu z Arkiem Brzęczykiem (12.30- 15.00)

Zapraszamy na spotkanie z Arkadiuszem Brzęczykiem w ramach wiosennego Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!

Czas: 26 marca 2022; 12.30- 14.00

Start: podziemie pod Halą Płaską, box.323 (Muzeum Kameralne)

Prowadzenie: Arek Brzęczyk

Pasjonat historii, człowiek, którego całym życiem jest Gdynia. Autor cyklu „Sekrety gdyńskich kamienic” wydanych przez „Dziennik Bałtycki”. Twórca, dla którego to ludzkie historie są najważniejsze. Uwielbia rozmowy z mieszkańcami miasta, archiwa, gazety, księgi adresowe.

Udział bezpłatny.

Arek Brzęczyk zdradzi tajniki przeprowadzenia dobrego wywiadu. W czasie spotkania praktycznie przedstawi autorską metodę dosyć kontrowersyjnego, lecz skutecznego sposobu prowadzenia dialogu. Przedstawi sposoby etycznego umieszczenia tekstu w swoich artykułach, książkach, a także  wykorzystania słów do stworzenia encyklopedycznego hasła. Przykłady, autorskie rady i  niespodzianka z ciekawą nagrodą –  to wszystko czeka na uczestników warsztatów. Serdecznie zapraszamy!

ZAPISY: https://app.evenea.pl/event/warsztatdobregowywiadu/

 

Warsztat fotografii dokumentalnej (12.30- 16.30)

Zapraszamy na warsztat z fotografii dokumentalnej z Pawłem Wyszomirskim  w ramach wiosennego Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!    

Czas: 26 marca 2022; 12.30- 16.00

Start: podziemie pod Halą Płaską - alejka Halo Kultura, box.320

Prowadzenie: Paweł Wyszomirski- współzałożyciel Stowarzyszenia Dokumentalistów "TESTIGO". Wykładowca, fotoreporter i reżyser filmowy. Absolwent Sopockiej Szkoły Fotografii WFH i Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Udział bezpłatny.

Zapraszamy Was na wyjątkowy warsztat fotografii dokumentalnej. Warsztaty będą składały się z części teoretycznej i praktycznej i skierowane są do osób średnio zaawansowanych posiadających swój własny sprzęt. Jeśli interesujesz się fotografią dokumentalną lub chcesz rozwinąć swój warsztat  fotografii reporterskiej, street photo, dokumentu i fotoreportażu- zgłoś się!  Serdecznie zapraszamy!

ZAPISY:  https://app.evenea.pl/event/warsztatfotografiidokumentalnej/